Registruotis
RU EN LT
Pasvalys - Biržai - Rokiškis
Duomenų bazė apie ekonomines veiklas kaime

Laisvės kovų istorijos muziejus Obeliuose


Rokiškio r. sav., Obelių sen., Obelių m.
Vertinimas:
Dalintis:

Laisvės kovų istorijos muziejus Obeliuose – patriotinio ugdymo kultūros įstaiga. Muziejuje sukaupta per 9000 eksponatų. Jie suskirstyti atskiromis temomis: Obelių krašto, Lietuvos valstybės istorijos, lietuvių liaudies meno, Lietuvos kariuomenės, partizanų kovų šiaurės rytų Lietuvoje, numizmatikos.


Muziejaus eksponatus, liudijančius Lietuvos žmonių kovas už laisvę, kalbančius apie lietuvių godas ir viltis, surinko iš Obelių krašto kilęs mokytojas, buvęs partizanas Andrius Dručkus. Jis buvo ir šio muziejaus įkūrimo iniciatorius. Lietuvai ir jaunosios kartos švietimui jis padovanojo didžiausią savo turtą – per ilgus okupacijos metus surinktą ir nuo akylų sovietinio saugumo akių išsaugotą asmeninę kolekciją.


Muziejus turi sukaupęs daugiau kaip 1000 knygų bei katalogų apie rezistenciją, tarpukario ir atkurtos Lietuvos kariuomenę, liaudies meną, numizmatiką, bonistiką, medalius ir ordinus.

 

 

Adresas: Vytauto g. 18, LT-42222, Obeliai, Rokiškio rajonas.
Ekskursijos ir edukacinės programos užsakomos iš anksto.
Ekskursijos kaina – 14 Lt (4 €).


Bilieto kaina
suaugusiesiems 3,5 Lt (1,0 €)
moksleiviams, studentams, pensininkams, būtinosios tarnybos kariams 2 Lt (0,6 €).

 

Edukacinė programa „Bunkerių paslaptis atskleidus“ asmeniui – 3,5 Lt (1 €).
Prie bunkerio vykstama užsakovo transportu.

 

Darbo laikas
Antradieniais – šeštadieniais 10–16 val.
Norinčius aplankyti muziejų kitu laiku, prašome iš anksto susitarti telefonu.

Gydytoju pagalba medo Stiprus kartu Korona stop Gražiausias domenas 2020 Pasvalio skelbimai Rokiškio rajono vietos veiklos grupė Pasvalio rajono Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka Pasvalio rajono vietos veiklos grupė GNS Tetirvinai Biržų VVG Biržų TIC ROKIŠKIO rajono savivaldybės viešoji biblioteka